مجله گیفت فا

درآمد یوتیوبر های ایرانی چقدر است؟

درآمد یوتیوبر های ایرانی چقدر است؟

یوتیوب بعد از گوگل به دومین سایت پر بازدید دنیا تبدیل شده که طرفداران خیلی زیادی رو به خودش اختصاص داده است.پیشنهاد ما خرید اکانت پرمیوم یوتیوب و استفاده از آن با امکانات کامل است. متاسفانه این وب سایت از سال 2005 در ایران فیلتر شده اما این باعث نشده تا یوتیوبر های ایرانی دست از تلاش برای کسب درآمد از اون بردارند! کسب درآمد از یوتیوب یکی از بهترین روش های پول در آوردن به روش تولید محتواست. ما در این پست فقط یوتوبرهایی را مورد بررسی قرار دادیم که به زبان فارسی تولید محتوا میکنند.

پردرامدترین یوتیوبرهای ایرانی

 

Putak (پوتک)

Putak (پوتک)
این یوتیوبر با تولید محتوای ویدیویی توانسته بیش از 55.000 دلار ماهانه درآمد داشته باشد البته این درامد با بیشتر شدن فعالیت و افزایش ویوهای این یوتیوبر بیشتر میشود. پوریا پوتک از چهار سال پیش فعالیت خودش رو در یوتیوب شروع کرده ست. پوتک که در اصل یک رپر هست در زمینه سرگرمی و فان هم فعالیت میکند و به همین دلیل طرفداران زیادی پیدا کرده که تونسته با همین شهرت درآمدش رو ماهیانه بیشتر و بیشتر بکنه.

 

Farshad Silent (فرشاد سایلنت)

Farshad Silent (فرشاد سایلنت)
فرشاد یک یوتیوبر تقریبا تازه کار هست، ویدیو های طنز و کمدی میسازه و در سوئد زندگی میکنه که توانسته در بین یوتیوبر های دیگه پیشرفت چشم گیری رو داشته باشه. سرعت رشد درآمد فرشاد باعث شده که بتونیم بگیم فرشاد می تونه تا دو سال دیگه یوتیوبر برتر ایران بشه و درآمدش افزایش بده. درآمد فرشاد در حال حاضر به حدود 30.000 دلار در ماهمی رسد.

 

Aria Keoxer (آریا کئوکسر)

Aria Keoxer (آریا کئوکسر)

آریا به دلیل قدمتی که در یوتیوب از سالهای خیلی گذشته داشته معروف هست و فعالیت مستمر و همیشگی اون در این سالها تونسته آریا رو به یک فرد پر طرفدار تبدیل کنه. آریا در ترکیه زندگی میکنه و ماهیانه حدود 45.000 دلار ماهانه درآمد داره که این درآمد برای داشتن یک زندگی مرفه در ترکیه کافیه در حال حاضر نیز برنامه هایی برای بیشترکردن تعداد سابسکرایب های خود دارد که باید ببینیم تا چه تعداد میتواند تعداد آنها را بالا ببرد.

 

SoGang (سوگنگ)

SoGang (سوگنگ) 

سوگنگ در تاریخ 8 فروردین سال 1378 در شهر بوشهر متولد شد. حدود چهار سال پیش کار خودش رو در Youtube شروع کرد. او چندسالی هم در شهر اصفهان زندگی کرد و در حال حاضر در از ایران مهاجرت کرده است. علیرضا سوگنگ در تمام موضوع های سرگرمی ویدیوهایی منتشر کرده است و درآمد ماهیانه این یوتوبر حدود 35.000 دلار در ماه است.

 

MadGal (مدگل)

MadGal (مدگل)

آتوسا مدگل یک ایرانی هست که در پاریس ساکن می باشد. آتوسا شروع فعالیت خودش رو با خوانندگی شروع کرد اما بعد از یه مدت متوجه شد که میتونه از طریق یوتیوب درآمد خیلی بالاتری رو داشته باشه. از مدگل انتظار میره که در یک سال آینده پیشرفت چشم گیری رو داشته باشه. مدگل حدود 32.000 دلار در ماه درآمد داره.

 

Mia Plays (میاپلیز)

Mia Plays (میاپلیز) 

 

اسم کامل میا، کیمیا روانگر می باشد و متولد 15ام آبان ماه سال 71 در شهر تهران است. کیمیا در کنکور هنر رتبه ی 2 را به دست آورده است و مدرک کارشناسی طراحی صنعتی را دارد. او از سال 2015 فعالیت خود را شروع کرد و بعد از مدتی کوروش نیز در ویدیو ها به او اضافه شد که باعث بیشتر شدن ویوهای کانال میاپلیز شد.درآمد ماهانه میاپلیز حدود 35.000 دلار می باشد.

 

Kouman (کومان)

Kouman (کومان)

Kouman توسط ایمان  و کوروش ساخته است و در حوزه ی ویدئوهای چالشی و طنز فعالیت میکند. حضور کوروش در این کانال باعث جذابیت چندبرابری این کانال برای طرفداران شده است و به طور معمول در روزهای جمعه یک ویدیو منتشر میکنند. یکی دیگر از مواردی که این کانال به صورت حرفه ای به آن توجه میکند، تست خوراکی های مختلف است که جذابیت بالایی برای بیننده ها دارد. درآمد این کانال حدود 10.000 دلار در ماه می باشد.

 

Pouyan NR (پویان ان آر)

Pouyan NR (پویان ان آر) 

پویان ان آر یا پویان نوروزی یکی از پردرآمدترین یوتیوبرهای ایرانی می باشد که متولد سال 76 در شهر تهران است.پویان حدود 4 سال است که در یوتوب فعالیت دارد و بیشتر فعالیت او مربوط به کلیپ های دوربین مخفی می باشد. پویان ان آر علاوه بر یوتوب به صورت جدی در اینستاگرام هم فعالیت دارد. درآمد او حدود 9.000 دلار در ماه می باشد.

 

ToxicGirlow (تاکسیک گرل)

ToxicGirlow (تاکسیک گرل)
کوثر عزیزی یک یوتیوبر ایرانی هست که معروفترین گیمر دختر ایرانی به حساب میاد. کوثر در ماه حدود 15.000 دلار در ماه درآمد داره . کوثر کار خودش رو در ایران شروع کرد ولی بعد از رشد چشمگیری که در ایران داشت، تصمیم گرفت به ترکیه مهاجرت کند و کار خودش رو در این کشور ادامه دهد.

 

Mobo News (موبو نیوز)

Mobo News (موبو نیوز) 

مهدی شجاری ابتدا فعالیت خود را در اینستاگرام شروع کرد و پس از تعداد فالوور زیادی که به دست آورد، تصمیم گرفت که کانال یوتیوب خود را راه اندازی کند.برند موبونیوز که توسط مهدی ساخته شدها است در ابتدا با تمرکز بر بررسی گوشی های موبایل فعالیت شروع به تولید محتوا کرد ولی رفته رفته دامنه ی موضاعات برای تولید محتوا را گسترش داد.درامد مهدی در حال حاضر حدود 10.000 دلار در ماه می باشد.

 

kewDiePie (کیودیپای)

kewDiePie (کیودیپای)
ایشون در ایران زندگی می کنن و یکی از خاص ترین و عجیب ترین افراد در یوتیوب هست که طرفداران خاصی رو هم به خودش اختصاص داده. کیان در ماه حدود 20.000 دلار در ماه درآمد داره که با توجه به اینکه توی ایران زندگی میکنه این یک درآمد فوق العاده به حساب میاد.

عوامل موثر بر درآمد یوتوبرها

شاید برایتان سوال پیش بیاید که یوتیوب چگونه می تواند درآمد یوتیوبر ها را محاسبه کرده و به آنها پرداخت کند؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید یوتیوب به میزان اشتراک کانال توجهی ندارد و صرفا میزان نمایش ویدیو ها را اصل بر محاسبه ی درآمد قرار می دهد. نا گفته نماند که کاربرانی که این ویدیو ها را مشاهده می کنند از کدام کشور هستند و همینطور به تبلیغات توجه می کنند یا خیر نیز تاثیر مستقیم بر در آمد یوتیوبر ها دارد. اگر کاربران به هر نحوی از دیدن این تبلیغات روی گردان باشند و آنها را به هر روشی رد کنند و … یوتیوب پولی پرداخت نخواهد کرد.
همانطور که می دانید ایرانی ها با توجه به فیلتر شدن یوتیوب آن را با فیلترشکن باز می کنند و تبلیغات یوتیوب به طور تمام و کمال شامل حال ایرانی ها می شود، درآمد یوتیوبر های ایرانی در بیشترین حالت خود قرار دارد.
یوتیوب با توجه به حوزه ای که یوتیوبر در آن فعالیت می کند نیز درآمد یوتیوبر ها را کم تر یا زیاد تر محاسبه می کند. برای مثال یوتیوبر هایی که در زمینه های علمی فعالیت می کنند پول بیشتر را برای بازدید های خود از گوگل دریافت می کنند.

راه های دیگر درآمد از یوتیوب

گاهی ممکن است یوتیوبر ها در ویدیو های خود محصول اسپانسر خود را معرفی کنند و در ازای میزان بازدید آن از اسپانسر پول دریافت کنند یا می توانند به صورت همکاری در فروش فعالیت کنند و با معرفی محصول و قرار دادن لینک خرید از آنها درصد فروش دریافت کنند. علاوه بر اینکه یوتیوبر ها می توانند از این طریق درآمد داشته باشند از خود یوتیوب هم پول دریافت می کنند.

چه زمانی یک یوتیوبر به درآمد می‌رسد؟

در مورد به درآمد رسیدن در یوتیوب باید کمی صبر و پشتکار به خرج بدهید. زمانی که دو شرط زیر را داشته باشید می توانید از یوتیوب درآمد داشته باشید: اول اینکه در 12 ماه گذشته 1000 اشتراک داشته باشد و دوم اینکه ویدئو 4000 ساعت نمایش داده شده باشد. به‌­این‌­ترتیب گوگل مطمئن می­‌شود تنها کانال­‌های اکتیو و کانال‌­هایی که ویدئوهای با کیفیت مناسب تولید می­‌کنند که برای مخاطب جذاب است، به درآمد­زایی می رسند.
یوتیوب با داشتن قابلیت های فوق العاده و همینطور چنل هایی که در هر زمینه ای فعالیت می کند یکی از بهترین دانشگاه ها نیز به حساب می آید. شما می توانید از یادگیری هر آنچه که نیاز دارید تا سرگرم کردن کودکانتان از یوتیوب استفاده کنید و لذت ببرید. شما در روز چقدر از یوتیوب استفاده می کنید؟

عوامل موثر بر درآمد یوتوبرها

 


سوالات متداول

آیا از ایران هم میتوانیم در یوتیوب فعالیت کنیم؟

بله به سادگی! شما میتوانید از ایران هم در یوتیوب فعالیت کنید و برای دریافت پول از شرکت های واسطه کمک بگیرید.

پردرامدترین یوتیوبر ایرانی کیست؟

در حال حاضر پوتک (Putak) با درآمد 55 هزار دلاری در ماه، پردرامدترین یوتیوبر ایرانی می باشد.

با هر هزار ویو چقدر به صاحب کانال یوتیوب پول داده میشود؟

این مبلغ به حوزه ی فعالیت کانال یوتیوب بستگی دارد و بین 3 تا 12 دلار به ازای هر 1000 ویو می باشد.

پست های مرتبط

دیدگاهی در مورد “درآمد یوتیوبر های ایرانی چقدر است؟

  1. اتمانو گفت:

    ممنون از این مطلب کاربردی

    1. مجتبی گفت:

      خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من