مجله گیفت فا

آموزش ولورانت به صورت 0 تا 100

آموزش ولورانت به صورت 0 تا 100

 

VALORANT یک بازی تیراندازی اول شخص (FPS)  5 در 5 است که توسط شرکت Riot Games در تاریخ 2 ژوئن سال 2020 منتشر شده است. هدف این بازی حمله و دفاع از یک منطقه ی بازی است که نیمی از بازی شما در نقش مدافع و نیمی از بازی در نقش حمله کننده بازی خواهید کرد.

وقتی در نقش حمله کننده یا Attacker بازی میکنید باید به منطقه ی دشمن حمله کنید و Spike یا همان بمب را در منطقه ی آنها بکارید و وقتی در نقش مدافع یا Defender بازی میکنید باید از حمله ی دشمن به منطقه خود یا همان Site جلوگیری کنید.

ممکن است ولورانت در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد ولی در این پست سعی میکنیم کامل ترین آموزش ولورانت به صورت فارسی را برای شما ارائه دهیم.

آموزش ویدیویی ولورانت

پیشنهاد میکنیم ابتدا ویدیو زیر را مشاهده کنید تا با کلیات بازی کمی آشنا بشید و بعد از مشاهده ی ویدیو، ادامه ی این پست رو مطالعه کنید.

 

 

 

مأمورهای بازی ولورانت (Valorant Agents)

یکی از مهم ترین جذابیت های ولورانت مربوط به ایجنت های بازی و توانایی های آن هاست. مامور های بازی ولورانت به 4 دسته ی دوئلیست (Duelists)، آغازگر (Initiators)، کنترل کننده (Controllers) و نگهبان (Sentinels) تقسیم می شوند.

دوئلیست (Duelists)

نقش اصلی این نقش اینه که راه رو برای ورود به منطقه ی دشمن باز کنه تا در اونجا بمب کاشته بشه. این نقش معمولا تعداد کیل بالاتری نسبت به بقیه میگیره چون به نوعی همیشه در حال جنگ با دشمنه!
ایجنت هایی که زیر مجموعه این نقش هستند عبارتند از : Jett، Yoru، Phoenix، Reyna، Neon و Raze.

آغازگر (Initiators)

کار اصلی این نقش جمع آوری اطلاعات است، بای مثال Sova با استفاده از توانایی های خود می تواند منطقه ی حضور دشمن ها رو پیدا کنه !هم چنین برای پاکسازی منطقه ی بمب می توانید روی توانایی این Agent ها حساب باز کنید.
ایجنت هایی که زیر مجموعه این نقش هستند عبارتند از : Sova، Skye، Breach، Fade و KAY/O.

کنترل کننده (Controllers)

این ایجنت های میتواند خط دید دشمن به شما را مسدود کنند و باعث جابه جایی راحت تر شما به منطقه ی دشمن شوند. در واقع پوششی برای تیم فراهم می کنند. ایجنت هایی که زیر مجموعه این نقش هستند عبارتند از : Viper، harbor، Omen، Brimstone و Astra.

نگهبان (Sentinels)

کار اصلی این دسته از ایجنت ها، جلوگیری از ورود دشمن به منطقه ی شماست. این ایجنت ها با استفاده از توانایی های خود می توانند ورود دشمن به منطقه ی شما رو به شدت سخت کنند. ایجنت هایی که زیر مجموعه این نقش هستند عبارتند از :  Chamber, Killjoy, and Cypher.

نحوه باز کردن قفل مأمورها در Valorant

نحوه باز کردن قفل مأمورها در Valorant

بازیکنان تازه‌وارد، به تعداد کمی از مأمورهای رایگان درمجموع پنج شخصیت دسترسی دارند: Brimstone، Jett، Phoenix، Sage، و Sova. سایر مأمورها هم با انجام بازی و به دست آوردن XP باز می‌شوند، و هم قابل خریداری با استفاده از پول درون بازی هستند. دو مأمور اول شما یکی در سطح پنج و دیگری در سطح ده باز می‌شوند.اگر در این مرحله و یا قسمت های مختلف با ارور مواجه شدید پیشنهاد میکنم آموزش رفع ارور ولورانت را مشاهده کنید.

نکاتی در رابطه با انتخاب مأمور:

 1. هر شخص در بازی علایق متفاوتی دارد برای مثال بعضی ها حالت تدافعی را بیشتر از تهاجمی دوست دارند و باید این نکته توجه داشته باشید که در انتخاب مامور به چه سبکی علاقه دارید.
 2. درسته که انتخاب ایجنت بخش مهمی از بازی است ولی بیشتر تمرکز خودتون رو روی توانایی هدف گیری و تیراندازی قرار بدید چون با استفاده از ایم (Aim) خوب به سادگی می توانید در بازی برنده باشید.
 3. ممکن است همیشه پول کافی برای خرید سلاح‌ و قابلیت‌ها نداشته باشید. ولی بعضی از قابلیت‌ها مانند Dash ایجنت Jett رایگان است.

سلاح‌ها Weapons

مهم ترین بخش ولورانت را می توان سلاح های این بازی دانست که شما باید استفاده از هر کدام از آنها را یاد بگیرید. محبوب ترین اسلحه های بازی عبارتند از سه اسلحه ی وندال، فانتوم و اپراتور. به تمام مأمورها یک سلاح گرم کمری و یک چاقو به‌صورت رایگان تعلق می‌گیرد. این دو سلاح در تمام راندها همراه شما هستند. برای دستیابی به سلاح قوی‌تر، باید از اعتبار یا همان کردیت خود پرداخت کنید.

سلاح‌ها Weapons

بهترین سلاح‌های Valorant

Operator:  این سلاح در اصل همانAWP است که با نام Operator در این بازی شناخته می‌شود. یک تک‌تیرانداز فوق‌العاده قوی که قادر به کشتن دشمنان حتی با شیلد کامل در هر فاصله‌ای است.
اپراتور بهترین سلاحی است که برای مخفی شدن در یک‌گوشه‌ و زیر نظر داشتن دشمنان در نقاط دور و نزدیک مورداستفاده قرار می‌گیرد. به‌جرئت می‌توان گفت که هر تیمی دستیابی سریع به این سلاح را در اولویت خود قرار می‌دهد.شما این اسلحه را با 4700 کردیت میتوانید خریداری کنید.

Phantom: این سلاح تهاجمی، در رقابتی نزدیک با یکی دیگر از سلاح‌های محبوب این بازی به نام Vandal است. رقابتی که تا حدودی به انتخاب میان M4 و AK در بازی کانتر استرایک شباهت دارد. Phantom دارای سرعت و دقت شلیک بالایی است و باقیمت معقول 2900 Creds در اختیار شما قرار می‌گیرد.

Vandal: اصلی‌ترین تفاوت میان Phantom و Vandal میزان دمیجی است که وارد می‌کنند. این اسلحه در مقایسه با Phantom برای کشتن دشمنان با شلیک تنها یک گلوله به سر عالی عمل می‌کند.

سلاح‌های برد متوسط در Valorant

 1. Spectre: این سلاح یکی از بهترین SMG های بازی برای داشتن یک شلیک عالی است. اسپکتر قبل از انتخاب سلاح‌های همه‌کاره Vandal و Phantom گزینه متوسط خوبی است و در درگیری‌های نزدیک بسیار عالی عمل می‌کند.
 2. Sherriff: با استفاده از این سلاح کمری قدرتمند، می‌توانید با شلیک یک گلوله به سر دشمنان، آن‌ها را از پا درآورید (البته اگر از فاصله مشخصی شلیک کنید).
 3. Judge: سلاح‌های ساچمه‌ای در Valorant آن‌قدرها هم بی‌فایده نیستند. از میان تمام آن‌ها، می‌توانید به Judge کاملاً اعتماد کنید. قابلیت تمام اتوماتیک این اسلحه بدان معنا است که شما می‌توانید به‌راحتی از سایر سلاح‌ها در فاصله نزدیک پیشی بگیرید. در صورت قرارگیری در موقعیت مناسب، آسیب بسیار زیادی به دشمن وارد خواهید کرد.

سلاح‌هایی که در نسخه فعلی Valorant بهتر است از آن‌ها دوری‌ کنید

اگرچه سلاح‌های خوبی در Valorant قرارگرفته و این بازی اغلب در حال آپدیت و ایجاد تغییرات است، اما هنوز چند اسلحه وجود دارد که بهتر است فعلاً سمت آن‌ها نروید.

 1. Guardian: تنها اسلحه نیمه اتوماتیک بازی که چندان با آن برخورد نخواهید کرد. این سلاح آسیب چشمگیری وارد می‌کند، اما سایز محدود خشاب آن باعث شده که تسلط یافتن بر آن مخصوصاً برای بازیکنان مبتدی دشوار شود.
 2. Shorty: این شات‌گان، کاملاً بی‌ارزش نیست. قیمت ارزانی دارد (تنها 300 Creds) و در راندهای اقتصادی می‌تواند بسیار تعیین‌کننده باشد. Shorty تنها دو گلوله در خشاب خود دارد و این موضوع در برخورد با بیش از یک دشمن، دردسرساز خواهد شد.

بهترین سلاح‌های Valorant

انواع حالت های بازی Game Modes

چه بخواهید با بهترین ها رقابت کنید یا در حین اسکیت توپ های برفی پرتاب کنید، Valorant حالت های بازی متنوعی برای انتخاب دارد. در اینجا لیستی از تمام ویژگی هایی که Valorant ارائه می دهد آورده شده است.

 

انواع حالت های بازی Game Modes

 

این بازی دارای چهار حالت بازی دائمی PvP (Unrated، Competetive ، Spike Rush و Deathmatch) و حالت های چرخشی بازی PvP (Escalation، Replication و Snowball Fight) در هر Season است. اگر می خواهید مهارت های خود را به تنهایی بهبود ببخشید و یا علاقه به تست حالت های مختلف دارید، این تنوع تمام نیازهای تمرینی شما را پوشش می دهد.

خنثی سازی یا کاشت Spike (بمب)

حالت خنثی سازی یا کاشت Spike (بمب) هسته اصلی Valorant هستند. این روش‌ها از نظر نوع و سبک متفاوت هستند، اما همه آنها در برخی موارد مشترک هستند. این نوع بازی‌ها در راندهایی مهاجمان را در مقابل مدافعان قرار میدهد، جایی که تیم شما به‌طور تصادفی قبل از شروع مسابقه، در یک طرف قرار خواهید گرفت. پس از تعداد دور مشخصی، تیم ها طرف خود را عوض می کنند.
در یک دور مشخص، هدف شما به عنوان یک مهاجم این است Spike یا همان بمب را در منطقه ی دشمن بکارید .اگر شما و تیمتان از Spike تا منفجر شدن آن مراقبت کنید در آن دور پیروز می شوید. وظیفه شما در نیمه ی دوم بازی به عنوان مدافع این است که بمب یا Spike های کاشته شده را قبل از منفجر شدن خنثی کنید.

UNRATED

این حالت در واقع حالت استاندارد بازی است که تمام ویژگی های اصلی بازی را دارا می باشد مثل انتخاب Agent یا زمان خرید اسلحه و حتی کاشت و خنثی سازی بمب و هر نیمه ی بازی شامل 12 راند است و اولین تیمی که به امتیاز 13 برسد، برنده ی بازی است و شما با باخت یا برنده شدن در این Mode هیچ امتیازی به دست نخواهید آورد.

COMPETETIVE

تمرکز اصلی ولورانت و مهم ترین بخش بازی این بخش است. قوانینی مشابه با UNRATED دارد، اما با رقابتی بسیار بالاتر چون برد و یا باخت در این Mode بسیار اهمیت دارد و شما با بردن باعث بهبود رنک خود می شوید. اگر در این Mode بازی به امتیاز 12-12 برد وارد Over Time می شوید و برای برنده شدن به بردن 2 راند به صورت پشت هم نیاز دارید.

SPIKE RUSH

این مد در واقع یک حالت سریع از تجربه ی بازی ولورانت است. در این مد نیز شما میتوانید مامور مورد نظرتون رو انتخاب کنید اما خبری از خرید اسلحه نیست ! در هر نیمه 3 راند وجود دارد و اولین تیمی که به راند 4 برسد، برنده ی بازی است. در این مد تمام بازیکنان در هر راند شامل یک اسلحه ی یکسان خواهند بود.

Replication

Replication یک حالت بازی معمولی است که در آن همه اعضای تیم یک مامور و یا همان Agent یکسان هستند برای مثال تمام تیم شما Jett است! در هر نیمه 4 راند وجود دارد و اولین تیمی که به راند 5 برسد، برنده ی بازی است.

مأمورهای بازی ولورانت (Valorant Agents)

حالت های Death Match

هدف اصلی در حالت های مختلف این Mode کشتن دشمنان پشت سر هم است چون دشمنان شما بلافاصله بعد از کشته شدن دوباره زنده می شوند!

Deathmatch :  در این مد بازیکنان تا میتوانند باید به دنبال کشتن دشمنان باشند. این حالت در واقع برای گرم کردن توانایی هدف گیری استفاده می شود و در  بازی زمانی به پایان می رسد که بازیکنی به 40 کشته برسد یا زمان بازی به 9 دقیقه برسد.

Escalation : یک مسابقه از نوع Deathmatch به صورت  5 در 5 با مجموعه‌ای تصادفی از سلاح‌های غیر معمول است. هر تیم برای شروع یک “ابزار تقویت” تصادفی دریافت می کند که از پرتاب کننده گلوله برفی تا قوطی رنگ را شامل می شود.

Range

Range نقشه تمرینی شماست که در آن می توانید تمام سلاح ها، توانایی ها و عواملی بازی را آزمایش کنید. این حالت در واقع برای تمرین و گرم کردن توانایی های شما بسیار مناسب است.

پیشرفت در بازی Valorant 

 

اگر میخواهید در بازی ولورانت پیشرفت کنید و به رنک های بالاتر دسترسی پیدا کنید باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

 1. زنده بمانید: درسته که ولورانت یک بازی تیمی است ولی در وهله ی اول شما باید بر روی زنده ماند خودتون تمرکز کنید. بعد از این مورد شما باید به استراتژی تیم و کشتن دشمنان توجه داشته باشید. اگر بدون هدف بازی کنید و یا موقعیت مناسبی نداشته باشید، به راحتی کشته میشوید و باعث باخت تیمتون خواهید بود.
 2. هدف‌گیری (Aiming): مهم ترین بخش بازی توانایی شما در هدف گیری و کشتن دشمنان است. پیشنهاد میکنیم برای بهبود این قسمت به صورت منظم بازی و تمرین کنید. یکی از تمرین های پیشنهاد ما برای این قسمت استفاده از برنامه ی AimLab است و یا بازی در قسمت Range ولورانت.
 3. ارتباط با هم تیمی ها: ولورانت یک بازی تیم است نه انفرادی! شما باید همواره در حال صحبت با هم تیمی های خود باشید تا بتوانید استراتژی مناسبی برای بازی داشته باشید.
 4. مامورها (Agents): شما باید با توانایی هر کدام از ایجنت ها و مپ هایی که از آنها استفاده میکنید اشنا باشید تا بیشترین احتمال برای برنده شدن را داشته باشید، این مورد نیز به تمرین زیادی نیاز دارد پس نا امید نباشید. برای مثال بعضی از ایجنت ها حالت های تهاجمی و بعضی حالت های دفاعی و یا کمک با تیم را دارند.

 

نقشه‌ها (Maps)

در حال حاضر شش نقشه در Valorant وجود دارد. ممکن است این موضوع باعث شود که Valorant کمی عقب‌تر از سایر رقبای خود قرار بگیرد، ولی این تعداد نقشه به نفع مبتدیانی است که می‌خواهند سریع‌تر با فضای بازی آشنا شوند.این شش نقشه عبارت‌اند از:

 1. Ascent
 2. Split
 3. Icebox
 4. Spilit
 5. Lotous
 6. Haven

این نقشه ها ممکن است در سیزن های مختلف بازی تغییر کنند و یا نقشه ی جدیدی به آنها اضافه شود. شناخت map های بازی به شما کمک میکنید که در حالت دفاعی یا حمله بازی به سادگی بتوانید برنده باشید چراکه شناخت موقعیت های هر نقشه بسیار مهم است.

Valorant Points

ولورانت پوینت یا پول بازی ولورانت در واقع یک اعتبار است برای خرید ایتم های مختلف مثل اسکین اسلحه ها و یا جاکلیدی برای اسلحه ها و یا حتی خرید بتل پس از آن استفاده کنید.

پیشنهاد ما اینه که در هنگام ثبت نام ریجن ترکیه را انتخاب کنید چون خرید ولورانت پوینت ترکیه به صرفه ترین حالت برای پول بازی ولورانت است.

——————————

سوالات متداول

بهترین اسلحه در بازی ولورانت کدام است؟

سه اسلحه ی وندال (Vandal)، فانتوم (Phantom) و اپراتور (Operator) محبوب ترین و پراستفاده ترین اسلحه های بازی ولورانت هستند.

 

آیا ولورانت بازی دشواری است؟

رسیدن به رنک های بالای بازی کمی دشوار است ولی شما با تمرین و بازی کردن زیاد می توانید سطح خود را ارتقا دهید.

 

بهترین بازیکن ولورانت کیست؟

در حال حاضر بهترین و مشهور ترین بازیکن ولورانت را می توان Tenz دانست که افتخارات زیادی را در این بازی به دست آورده است.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من